تفاوت گل گوگرد با پودر گوگرد

تفاوت گل گوگرد و پودر گوگرد :

گل های گوگرد یک پودر گوگرد زرد روشن بسیار ظریف است که با تصعید و رسوب تولید می شود. از لحاظ تاریخی ، از گلهای گوگرد به طور گسترده ای برای درمان بیماری ها ، به ویژه بیماری های پوستی استفاده می شد. در اوایل قرن 20 ، “گل های گوگرد” نیز به طور گسترده ای برای اهداف کشاورزی استفاده می شد. به طور خاص در کشت گیاهان هاپ برای مقابله و پیشگیری از بیماری های قارچی ناشی از کپک هایی که می توانند محصولات را از بین ببرند ، استفاده شد. از گلهای گوگرد نیز برای درمان بوته های گل رز به طور مشابه استفاده شد. این موارد نشان می دهد که گل های گوگرد یکی از اولین قارچ کش ها و حشره کش هایی است که از نظر کشاورزی استفاده می شود. منابع جدیدتر همچنین نشان می دهد که گلهای گوگرد قارچ کش ، حشره کش و بخور و همچنین در درمان بیماریهای پوستی بیشمار عمل می کنند.

انواع سولفور عنصري آماده يا تصويه شده كه شامل سولفورهاي بي‌شكل- كلوئيدي- گل گوگرد – رطوبت گير – آردي و … مي‌باشد.

سولفور به بطور تجارتي تقريباً در 70 كشور توليد مي‌شود. توليد جهاني انواع سولفور در سال 1980 مجموعاً 58 ميليون تن بود. مصرف سرانه سولفور اغلب بعنوان يك شاخص معتبر سطح پيشرفت صنعتي و فعاليت اقتصادي ملت ها بكار مي‌رود.

مقدار منابع سولفور عنصري در كانسارهاي تبخيري و ولكانيك و سولفور همراه گاز طبيعي، نفت، ماسه‌هاي قيري و سولفيدهاي فلزي در حدود 385/6 ميليارد تن مي‌باشد. از سولفور توليد شده بوسيله كانسارها طبيعي 53% متعلق به گنبدهاي نمكي و 45% متعلق به حوضه‌هاي تبخيري لايه‌اي شكل مي‌باشد. كانسارهاي آذرين (2%) داراي اهميت كمي هستند و عمدتاً براي مصارف محلي در ايتاليا، تركيه و كوههاي آند در آمريكاي جنوبي بصورت معدن درآمده‌اند.

در خلال دهه 1950 سولفور بدست آمد از نفت و گاز طبيعي بسرعت رشد كرد بطوريكه در سال 1960 حدود 10% كل توليد را بخود اختصاص داد. از آن به بعد اهميت نسبي صنعت نفت به عنوان يك منبع سولفور افزايش يافت بطوري كه در 1965، 18% و در 1973، 30% منابع سولفور جهان را مختص به خود نمود.

عيارهاي مخصوص سولفور بواسطه نيازهاي تجاري براي رسيدن به مشخصات مطلوب تهيه مي‌شوند. بعضي عيارهاي مخصوص از قبيل شمع هاي خالص، سولفورهاي مخروطي، شمش ها و سولفورهاي خالص از سولفور خام تقطير شده تهيه مي‌شوند.

سولفور خام ريز دانه خاكي بنام‌هاي سولفور آردي، سولفور لاستيك سازي، سولفور گرد كشاورزي و … خوانده مي‌شود. ممكن است براي توليد عيارهاي نم‌گير مواد لازم به آن اضافه گردد.

سولفور پيريت با قيمت ارزانتري نسبت به قيمت بريمسون بفروش مي‌رود زيرا مخارج تأسيس و راه‌اندازي كارخانجات سازنده اسيد از پيريت بشتر از مخارج در كارخانجاتي است كه بريمستون مصرف مي‌كنند.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود